Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Yüzüncü Yıl Üniversitesine “Van” eklenecek

Anasayfa > haber > Yüzüncü Yıl Üniversitesine “Van” eklenecek
"Van", eklenecek, üniversitesine, yıl, Yüzüncü, Yüzüncü Yıl Üniversitesine "Van" eklenecek

Yüzüncü Yıl Üniversitesine “Van” eklenecek

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, üniversitenin Van’da olduğunun anlaşılması için ismine “Van” eklenmesi konusunda YÖK’e yazı gönderdiklerini, konuyla ilgili kanun çıkması halinde ismin bu şekilde kullanılacağını bildirdi.

Prof. Dr. Battal, gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversitenin isminin resmi yazışmalarda, “Yeni Yüzyıl Üniversitesi” ile karıştırıldığını söyledi.

Bu karışıklığı gidermek için üniversitenin adının başına “Van” ismini ekleyeceklerini belirten Battal, şunları kaydetti:

“Van, Türkiye’nin vazgeçilmez, çok değer verilen kentlerinden biri. Yüzüncü Yıl Üniversitesinin Van’da olduğunu vurgulamak için üniversitemizin isminin başına ‘Van’ eklensin istedik. Bunu da YÖK’e yazdık. Orada gerekli işlemler yapıldı ve Bakanlar Kuruluna gönderildi. Oradan da Meclise gönderilecek. Kanunlaştırılması durumunda artık üniversitemizin ismi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olacak. Bundan sonra da bütün kullanımlarda adı bu şekilde geçecek.

Bir önceki yazımız olan İnternet Geliştirme Kurulu yönetiminde değişiklik başlıklı makalemizde değişiklik, geliştirme ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 17 Kasım 2016 - 23:25 - Okunma Sayısı : 1.104 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

doğu bey

14 Mayıs 2017 - 12:30

zten şehrin adının olmaması saçmalıktı çok yerinde bir karar olmuş


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet