Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

ÖSYM LYS tercihleri 2016

Anasayfa > haber > ÖSYM LYS tercihleri 2016

LYS üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM LYS tercihleri 2016

ÖSYM LYS tercihleri 2016 ÖSYM LYS tercihleri.

2016 LYS üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi de tercih dönemi başlıyor. Tercihlerini dikkatli yapmak zorunda olan öğrenciler bir yandan da tercihlerin ne zaman başlayacaklarını merak ediyordu. ÖSYM LYS tercih tarihlerini açıklarken kılavuz hakkında da bilgi verdi. İşte 2016 LYS üniversite tercihleri…2016 LYS üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? Milyonlarca öğrencinin beklediği sınav sonuçları açıklandı ancak şimdi de sınavlar kadar önemli olan tercihler yapılacak. Hazırlıklara başlayan öğrenciler ise büyük bir merakla 2016 LYS üniversite tercihlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyordu.Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulan 2016-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS)tercihlerinin 29 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında alınmasına karar verildiği belirtildi.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre üniversite tercihlerine ilişkin takvimde değişiklik yapıldı. Buna göre, 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulan 2016-ÖSYS tercihleri 29 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında alınacak.
Öte yandan, YÖK yetkilileri, Resmi Gazete’de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan 15 yükseköğretim kurumuna ait bilgilerin tercih kılavuzundan çıkarılacağını belirtti.
LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih dönemi sürecine girildi. Hayatlarının en önemli kararını verecek gençlerin 26 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasında istedikleri bölüm ve üniversiteyi tercih etmesi gerekiyor. Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde devam eden Tercih ve Tanıtım Günleri’nde seçeceği meslek konusunda henüz kararsız olan adaylara eğitim uzmanları kariyer testi imkânı sunuluyor.
Kişinin yaşamında önemli dönemlerden biri olan üniversite ve bölüm seçimleri sağlıklı yapılmadığında kişi için telafisi mümkün olmayan kayıpları beraberinde getirebiliyor. LYS sonuçları açıklandı. Şimdi bir zorlu bir süreç olan tercih maratonu başladı. Resmi tercihler ise 26 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Devamı için Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan SGK GSS sorgulama başlıklı makalemizde gss, haber ve prim hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 25 Temmuz 2016 - 00:06 - Okunma Sayısı : 1.176 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
spor otomobillerin yeni rakibi

spor otomobillerin yeni rakibiChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

araç, artış, kayıtlı, sayısında, Trafiğe, Trafiğe kayıtlı araç sayısında artış

Trafiğe kayıtlı araç sayısında artışChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi