Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

lise öğrencilerine destek

Anasayfa > Genel > lise öğrencilerine destek
lise

lise

Mesleki ve teknik lise öğrencilerine destek

2016-2017 Eği̇ti̇m ve Öğreti̇m Yılında Organi̇ze Sanayi Bölgelerindeki Özel Mesleki̇ ve Teknik Eği̇ti̇m Okullarında Öğreni̇m Görecek Öğrenci̇ler İçi̇n Eği̇ti̇m ve Öğreti̇m Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ” ile “2016-2017 Eği̇ti̇m Ve Öğreti̇m Yılında Organi̇ze Sanayi Bölgeleri̇ Dışında Açılan/Açılacak Özel Mesleki̇ ve Teknik Eği̇ti̇m Okullarında Öğreni̇m Gören/Görecek Öğrenci̇ler İçi̇n Eği̇ti̇m ve Öğreti̇m Desteği Verilmesine İlişki̇n Tebliğ”, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Her türdeki özel mesleki ve teknik lise lerde öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları açıklandı.

“2016-2017 Eği̇ti̇m ve Öğreti̇m Yılında Organi̇ze Sanayi Bölgelerindeki Özel Mesleki̇ ve Teknik Eği̇ti̇m Okullarında Öğreni̇m Görecek Öğrenci̇ler İçi̇n Eği̇ti̇m ve Öğreti̇m Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ” ile “2016-2017 Eği̇ti̇m Ve Öğreti̇m Yılında Organi̇ze Sanayi Bölgeleri̇ Dışında Açılan/Açılacak Özel Mesleki̇ ve Teknik Eği̇ti̇m Okullarında Öğreni̇m Gören/Görecek Öğrenci̇ler İçi̇n Eği̇ti̇m ve Öğreti̇m Desteği Verilmesine İlişki̇n Tebliğ”, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tebliğlere göre, organize sanayi bölgelerinde ve bu bölgelerin dışında açılan özel her türdeki mesleki ve teknik lise lerde öğrenim gören her bir öğrenciye verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları, 9’uncu sınıflarda her alan için aynı, 10, 11 ve 12’nci sınıflarda ise alanlara göre ayrı ayrı olacak şekilde belirlendi.

Organi̇ze sanayi bölgelerindeki ve bu bölgelerin dışındaki özel mesleki ve teknik eği̇ti̇m okullarında öğrenim görecek 9. sınıf öğrencilerine 4 bin 270, Makine Teknolojisi, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Matbaa Teknolojisi alanları öğrencilerine 6 bin 300, Metal Teknolojisi ve Gıda Teknolojisi alanları öğrencilerine 5 bin 765, Plastik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanları öğrencilerine 5 bin 875, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ile Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanları öğrencilerine 5 bin 150, Tekstil Teknolojisi alanı öğrencilerine 5 bin 605, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri alanı öğrencilerine 6 bin 675, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanı öğrencilerine 5 bin 340, Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi alanı öğrencilerine 4 bin 590 lira destek verilecek.

Ayrıca, organize sanayi bölgesi dışındaki özel her türdeki mesleki ve teknik liselerde Tarım Teknolojileri alanı öğrencilerine 6 bin 300, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanı öğrencilerine de 4 bin 800 lira destek sağlanacak.

Eğitim-öğretim desteği, bu belirlenen alanların dallarında eğitim görecek öğrencilere de uygulanacak. Belirlenen destek tutarları, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten karşılanacak. Ödemeye ilişkin usulleri belirlemeye Bakanlık yetkili olacak.

Bir önceki yazımız olan Sezaryeni azaltılacak başlıklı makalemizde azaltacak, eylem ve planı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 27 Ağustos 2016 - 23:03 - Okunma Sayısı : 1.072 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
onnumaraçekiliş sonuçları

onnumaraçekiliş sonuçlarıChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

bebek bakımı

hamilelikte Cinsel ilişkiChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Kar yemek sağlığa zararlı mı?, Kar, yemek, sağlığa, zararlı, mı?

Kar yemek sağlığa zararlı mı?ChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - islami sohbet