Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

İsviçre

Anasayfa > Genel > İsviçre

isviçre

İsviçre

İsviçre Federal Demiryolları (SBB), ülke genelindeki trenlerde intihar vakalarını önleyebilmek için lokomotiflere yerleştireceği yeni kamera sistemini test edecek.

İsviçre nin Swissinfo internet sitesinde yer alan habere göre, SBB trenlerde intihar ölümlerini engellemek amacıyla yeni tür kamera sistemi deneyecek.

Lokomotiflere kurulacak yeni sistemle kameraların trendeki herhangi bir hareketlenmeyi makinistlerden önce algılaması ve önlem alınması amaçlanıyor. Yeni kameralar tren çevresinde olağandışı bir hareketlenmeyi algılandığında makinistlerin treni durdurması için sinyal gönderecek.

Her yıl ortalama 100 kişinin intihara kalkıştığı İsviçre genelindeki trenlerde 2014’te 140 kişi hayatını kaybetmiş, 90 kişi de ciddi şekilde yaralanmıştı. Bunun üzerine İsviçre devlet demiryolları şirketi SBB, geçen yıl yeni önlemler almaya karar vermişti.

SBB teknolojik önlemlerin yanı sıra ülkede ciddi boyutlara ulaşan intihar vakalarının engellenebilmesi için, ülke genelindeki 30 bin demiryolu çalışanına alınacak tedbirleri içeren özel eğitim vermişti.

Şirket, ayrıca intiharlara karşı devriyeler oluşturmuş ve telefon yardım hatlarını tanıtan reklam kampanyaları da başlatmıştı.

Bir önceki yazımız olan Zürafa başlıklı makalemizde dört, keşfedildi ve olduğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 10 Eylül 2016 - 00:06 - Okunma Sayısı : 1.186 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
robot

robotChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Akciğer, Akciğer kanseri hızla yayılıyor, hızla, kanseri, yayılıyor

Akciğer kanseri hızla yayılıyorChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi