Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

hamilelikte Cinsel ilişki

Anasayfa > cinsellik, sağlık > hamilelikte Cinsel ilişki
hamilelikte Cinsel ilişki

hamilelikte Cinsel ilişki

 

Hamilelikte Cinsel ilişki Pozisyonları Resimli Anlatım

Hamilelikte Gebelikte Cinsel Yaşam

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları ve cinsel yaşam; Anne ve baba adayları hamilelikte cinsel ilişki pozisyonlarını hamileliğin fizyolojisine uygun biçimde ve gebelik sürecini takip eden doktorun önerileri doğrultusunda değiştirmelidir.

Hamilelikte anne adayında cinsel isteklerin azalma sebepleri;
Hamileliğin ilk aylarında anne adayının genital bölgesindeki kanamaların artması sebebiyle rahim ve rahim ağzında yumuşama meydana gelir. Dış genital organlarda büyüme, sürekli artan vajinal akıntılar ve vajinada renk değişikliği gözlemlenir.
Hamileliğin ilk 3 ayında anne adayında cinsel arzularda artış meydana gelir fakat üçüncü aydan sonra cinsel arzularda artış olmaz. Hamilelik sürecinin ilerlemesiyle bulantı, kusma, midede ekşime ve yanma hissi, halsizlik, hazımsızlık gibi rahatsızlıklardan dolayı cinsel isteklerde azalma ve cinsel ilişkide performans düşüklüğü meydana gelir. Hamilelikte anne adayının rahat ve keyifli bir orgazma ulaşması değişkenlik gösterir ve cinsel tatminde azalma meydana gelir.

Anne adaylarından hamilelikte cinsel ilişki konulu soru ve cevaplar

Soru: Hamilelikte cinsel ilişkiye girip orgazm olmam bebeğime zarar verir mi?
Cevap: Hayır, hamilelikte cinsel ilişkiye girip orgazm olmanız bebeğinize zarar vermez, aksine bebeğiniz orgazm olduğunuzda hareketlenir ve kalp atışlarında olumlu değişiklikler meydana gelir.

Soru: Hamile olduğumu anladığımda cinsel isteklerim biraz azaldı, hep böyle mi devam eder, artar mı, daha çok mu azalır?
Cevap: Hamileliğinizin il 3 ayında cinsel ilişki isteklerinizde hafif azalma meydana gelir ve 3. Ayın sonunda ne seviyedeyse hamilelik sürecinizin bitimine kadar aynı seviyede kalır, daha fazla azalmaz veya artmaz. Ayrıca doğum sonrası lohusa döneminizin ilk 3 ayında hâlen cinsel ilişki arzularınızda azalma olacaktır. Bazı anne adaylarında hamilelik sürecinin ilerleyişine göre hamileliğin 18 – 28. Haftaları arasında cinsel arzularda hafif artış gözlemlenebilir.

Soru: Hamilelik öncesi ayda ortalama 10 kez cinsel ilişkiye giriyordum, Hamilelikte hangi sıklıkla cinsel ilişkiye girebilirim?
Cevap: Hamileliğinizin ilk 3 ayında ortalama ayda 6 kez, Hamileliğinizin 4. Ve 7. Ayları arasında ayda ortalama 4-5 kez ve son aylarda ayda ortalama 1-2 kez cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Soru: Hamileliğimin son ayındayım, cinsel ilişkiye girmemde bir sakınca var mı?
Cevap: Hamileliğinizin tüm aylarında olduğu gibi son ayında da rahatlıkla cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Hamilelikte en güvenli cinsel ilişki pozisyonlarına sayfamızın alt kısmından bakabilir ve açıklamalarını okuyabilirsiniz.

Soru: 2 Ay önce doğum yaptım ve cinsel isteklerimde düşüş var, bu ne kadar devam eder?
Cevap: Doğum sonrası ilk 3 ay cinsel isteklerinizde düşük olması normaldir. 3. Aydan itibaren cinsel arzularınız hamilelik öncesindeki halini alacaktır.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları resimli anlatım

1- Anne adayının üstte olduğu pozisyon

hamilelikte Cinsel ilişki

hamilelikte Cinsel ilişki

Hamilelik dönemi öncesinde cinsel ilişkilerde en çok tercih edilen ve özellikle kadınların en çok keyif aldığı cinsel ilişki pozisyonudur. Anne adayı üstte olduğu ve rahat bir oturma pozisyonunda olduğu için vücut hareketlerini ilişki anının akışına göre şekillendirebilir, elleriyle baba adayının dizlerinden destek alarak yukarı kalkışları kolaylaştırıp inişleri kendi vücut ağırlığıyla rahatça sağlayabilir. Bu pozisyonda kontrolün büyük bir kısmı kadında olduğu için rahatlıkla orgazma ulaşabilir, orgazma ulaşma noktasını geciktirebilir veya istediği an sağlayabilir. Cinsel yaşamda en çok tercih edilen cinsel ilişki pozisyonu olmakla beraber hamilelikte en güvenli cinsel ilişki pozisyonlarından biridir.

2- Hafif kıvrılarak yan yatma pozisyonu

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Hamilelikte en güvenli pozisyonlardan biri olan hafif kıvrılarak yan yatma pozisyonunda anne adayı ve baba adayı fazla yorulmadan minimum enerji sarf ederek orgazma ulaşabilirler. Resimde kadın ve erkeğin aynı yöne bakarak yattığını görmektesiniz. Bu resimdeki ilişki pozisyonu hamileliğin tüm ayları için geçerlidir. Aynı cinsel ilişki pozisyonun erkek ve kadının yüz yüze bakarak yaptığı pozisyonu düşünün, bu pozisyon ise hamilelik aylarının ilerlemesiyle karında büyüme olacağı için hamileliğin ilk 3 ayında uygulanmalıdır. Gebeliğin 4. Ayından itibaren resimde gördüğünüz şekilde aynı yöne bakarak cinsel ilişkiye girmeniz önerilir.

3- Makas pozisyonu

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Anne adayının en az enerjiyi harcadığı bu pozisyon da hamilelikte sık tercih edilen cinsel ilişki pozisyonlarından biridir ve gebelikte güvenli bir cinsel ilişki pozisyonudur. Hamileliğin tüm aylarında rahatlıkla uygulanan ve baba adayı için oldukça keyif verici bir cinsel ilişki pozisyonudur. Kadınların bu pozisyonu fazla tercih etmemelerinin sebebi G Noktasının daha az uyarılmasıdır. Genelde kadınlar bu pozisyonda orgazma ulaşamayabilirler. Bu pozisyonda boşalma vajina içine değil, dışarıya olmalıdır veya kondom ile korunarak ilişkiye girilmelidir. Hamilelikte bu cinsel ilişki pozisyonunun devamında ilk maddede belirttiğimiz anne adayının üstte olduğu pozisyon uygulanarak anne adayının orgazma ulaşması ilişkide anne adayının oldukça keyif almasını sağlar. Uzun süren bir ilişkide son anda orgazma ulaşmak kadınlar için oldukça mutlu edici, keyif vericidir.

Dünyanın en gelişmiş hastanelerinde yapılan araştırmalara göre hamilelikte cinsel ilişki konulu açıklamalar
MD, Montefiore Tıp Merkezi ve Albert Einstein Tıp Koleji tıp uzmanı Kecia Gaither diyor ki, “Aşkta çekicilik ve cinsel aktivite hem anneye hem de doğmamış çocuğa bir çok fayda sağlıyor. Seks bilindiği gibi endorfin ve oksitosin salgılıyor, diğer bir deyişle ‘aşk hormonu’ salgılar. Bu da rahatlama ve mutluluk hissi verir.
Gaither, “Artı inanılmaz bir his verir, hatta hamile olmadan önceki anlardan bile daha şiddetli bir his yaşatır. Hamilelik esnasında östrojen ve progesteron düzeyleri yükselme gösterir, artan kan pelvik bögleye akar, böylece vajinal bölgede yağlanma ve duyarlılıkta artış olur” der.
O halde gebeyken seks yapmak neden rahatsız edici olabilir ki? Çünkü diğer çiftler doğru yöntemleri kullanmıyor. Genel olarak bakıldığında öncelikle sırtüstü pozisyonlardan kaçınmalısınız, özellikle üç aylık dönemde ve daha sonrasında. Aynı zamanda anal seks hamilelik döneminde kesinlikle yapılmamalıdır. Şimdi sizlere 7 uzman tarafından onaylanmış hamilelik döneminde seks pozisyonlarını tanıtacağız.

Dünyanın en başarılı Jinekoloji ve Gebelik uzmanları tarafından yapılan araştırmalar sonucu açıklanan hamilelikte en güvenli cinsel ilişki pozisyonları

İLK ÜÇ AYLIK DÖNEM : MAKAS

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Ava Cadell, Ph.D., Los Angeles merkezli seksolog, “Yorucu değil, tam tersi ve her iki kişi içinde kolaylık sağlayan bir pozisyon. Bir çok pozisyondan daha rahat ve keyif verici bir pozsiyon” diyor. ÖZellikle ilk üç aylık dönem için tavsiye edilen pozisyonlardandır. Karın git gide büyürken karşıdaki kişinin üst bacakları da çalışacaktır.

İLK ÜÇ AYLIK DÖNEM : KANEPE

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Eğer misyoner pozisyonu seviyorsanız ama bebğinize de zarar vermekten korkuyorsanız, o zaman bu pozisyon sizin için en doğrusu” diyor. Artı tüm istediğiniz işleri kolayca yapmanızı sağlıyor. Bu poziyonu 20. haftaya kadar uygulayabilirsiniz.

 

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

İKİNCİ ÜÇ AYLIK DÖNEM : DOGGY STYLE

Bazı şeyleri akrobatik olmadan yap. Bu pozisyon esnasında arkanızda herhangi bir ağrı sızı hissediyorsanız, bir yastık kullanarak bunu önleyin ya da bir sonraki varyasyonu deneyin.

İKİNCİ ÜÇ AYLIK DÖNEM : KURBAĞA

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Kendimi tutmak için çok yoruldum diyorsanız bu pozisyon tam size göre, ama bu pozisyon sizi hem dinlendirecektir, hem de daha fazlasını verecektir. Eğilme sayesinde kavrayış açısı değişiyor ve kolaylık sağlıyor. Cadell’in tavsiyesine göre kol ve kafanın desteği için yastık kullanılabilir.

İKİNCİ ÜÇ AYLIK DÖNEM : COWGIRL

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Rahatlığınızı kontrol altına alın : Bu pozsisyon ile partnerinize göğüslerinize dokunabilmesi için doğrudan temas edebilmesi için olanak sağlıyabilirsiniz, hatta hamilelik öncesinde yaşadığınız hissi daha şiddetli hissedebilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ ÜÇ AYLIK DÖNEM : SPOONING

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Bu pozisyonda yan yatarken karnınız hiç bir şekilde engel olmayacaktır ve tamamen kontrol altınızda bir birleşim gerçekleşecektir. Gebeliğin ilerleyen aşamalarında bu pozsiyonu kullanmanız daha uygun olacaktır, fakat çok derin bir birleşim sağlanmayabilir, çünkü rahatsız edici olabilir.

ÜÇÜNCÜ ÜÇ AYLIK DÖNEM : REVERSE COWGIRL

hamilelikte cinsel ilişki

hamilelikte cinsel ilişki

Bu varyasyonda kontrol tamamen sizin elinizde. Bu pozisyon ile kadınlığınızı zirvede hissedeceksiniz ve klitorisin uyarılmasını arttıracaksınız.

 

HAMİLELİKTE YAPILMASI GEREKENLER
GEBELİĞİN BELİRTİLERİ NELERDİR

Bir önceki yazımız olan Hamilelik başlıklı makalemizde gebelik, gebelik hamilelikte yapılmaması gerekenler ve gebelikte yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 04 Ağustos 2016 - 23:14 - Okunma Sayısı : 1.777 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
DAG teleskobu

DAG teleskobunun üretimi başladıChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

gabile sohbet, gay chat, gay sohbet, lez sohbet, yetişkin sohbet, lez chat, sohbet

Gabile Gay chat Lez sohbetChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi