Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Çin canlı virüsten grip aşısı üretti

Anasayfa > sağlık > Çin canlı virüsten grip aşısı üretti
aşısı, canlı, Çin, Çin canlı virüsten grip aşısı üretti, grip, üretti, virüsten

Çin canlı virüsten grip aşısı üretti

Çin’in Şinhua ajansının haberine göre, bilim adamları, bilinen tedavi metodu olan ölü veya zayıflatılmış virüs yerine, canlı virüs kullanarak grip aşısı üretmeyi başardı.

Science dergisinde yayımlanan araştırmada, aşı için kullanılan canlı virüslerin, hastalıkların yayılma özelliklerini engelleyebileceği iddia ediliyor.

Canlı virüsler genetik olarak parçalara ayrıldı. Daha sonra kendini kopyalama özellikleri yok edilen virüslerin, yerleştirildiği sağlıklı hücrenin bağışıklık sistemini etkinleştirmesi sağlandı. Bu yöntemin, grip hastalığı olan dağ gelinciği ve gine domuzu türlerde olumlu sonuç verdiği belirtildi.

Pekin Üniversitesi’nde canlı virüs aşısı çalışmasında yer alan bilim insanlarından Prof. Dr. Cou Dıming, “Canlı virüs aşısının hemen hemen her virüse karşı kullanımının, uygun ve basit olduğuna inanıyorum dedi.

Cou, canlı virüs aşısının, yaygın grip hastalığı ve Ribo Nükleik Asitleri (RNA) tehdit eden virüs türlerinin de kontrol altına alınmasında etkili olacağını belirtti.

Ebola, Zika ve AIDS gibi salgın ve bulaşıcı hastalıkları önlemedeki zorluğun, yayılma kabiliyetlerini engellemek olduğunun altını çizen Çinli bilim insanı, “Canlı virüs aşısıyla bu hastalıkların yayılmasının önlenebileceğini” savundu. Cou canlı virüs aşısının “aşı biliminde bir devrim olabileceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Ulusal Hastalık Yükü Çalışması açıklandı başlıklı makalemizde açıklandı, Çalışması ve Hastalık hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 06 Aralık 2016 - 19:19 - Okunma Sayısı : 1.116 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Zonguldak

ZonguldakChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

bebek bakımı

Gebelik hamilelikChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

Yorum yapma kapalı.


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi