Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Flamingolar, Beyşehir Gölü’nde mola verdi

Anasayfa > Genel > Flamingolar, Beyşehir Gölü’nde mola verdi
beyşehirBeyşehir

Türkiye’nin en büyük ikinci milli parkı olan BeyşehirGölü Milli Parkı kıyıları, göç yolunda mola veren flamingolara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü kıyıları, flamingoların akınına uğradı. Göl sahilinde flamingo sürüsü görüldüğü haberini alan fotoğrafseverler de görsel şöleni fotoğraflarına yansıttı.
Sahilde beslenen gölün zarif misafirlerinden en iyi görüntüleri alabilmek için kamp kuran, kendilerini kamufle eden fotoğraf tutkunlarının çalışması da renkli görüntüler oluşturdu.
Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı, yaptığı açıklamada, göl kıyısında yaklaşık 25 flamingo görüldüğünü, vatandaşların haber vermesiyle soluğu bölgede aldıklarını söyledi.
Konyalı, flamingoların, havaların biraz daha soğumasıyla yeterince beslenip yol için enerjilerini aldıkları zaman bölgeden ayrılacağını belirterek şöyle konuştu:
Onlar burada ne kadar kalırsa bizim mesaimiz de o kadar uzayacaktır. Sürekli işe gidiyoruz, sonra işten çıkıyoruz, eve uğramadan direk flamingoları çekmeye geliyoruz. Burada bulunan kamışların içerisine yatarak veya saklanarak onları çekmeye çalışıyoruz çünkü flamingolara uzak kalıyoruz, yaklaşmıyorlar. Ürküyorlar haliyle. Ümit ederiz ki bundan sonra flamingolar burayı göç yolu olarak değil de kalıcı beslenme yeri olarak seçerler. Bölge için çok büyük bir zenginlik olacağını düşünüyorum.”
Birkaç gün dinlendikten sonra tekrar yollarına devam ediyorlar”
Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğüne bağlı Beyşehir Mili Parklar Şefi Mehmet Şener, flamingoların her yıl göle geldiğini söyledi.

Flamingoların gölde insanların az olduğu kıyıları tercih ettiğini dile getiren Şener, şunları kaydetti

Bu nedenle her zaman görülmeyebiliyor. Flamingoların dönüş yolundaki göç güzergahlarından biri de Beyşehir Gölü. Bazı flamingo grupları, göç sırasında dinlenmek için Beyşehir Gölü’nü seçiyor. Gölde birkaç gün mola verip, dinlendikten sonra tekrar yollarına devam ediyorlar. Buradaki flamingolar da Türkiye’yi geçtikten sonra da sıcak ülkelere gidecekler.

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go oyun başlıklı makalemizde Askeri tesislerde Pokemon Go'yu yasaklama isteği, Go'yu ve oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 01 Eylül 2016 - 00:15 - Okunma Sayısı : 1.609 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
iPhone 7 özellikleri ve fiatı

iPhone 7 özellikleri ve fiatıChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Flamingolar, Beyşehir Gölü’nde mola verdi

Flamingolar, Beyşehir Gölü’nde mola verdiChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi