Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Arıcılar kış hazırlıklarını tamamladı

Anasayfa > haber > Arıcılar kış hazırlıklarını tamamladı
"kış, Arıcılar, Arıcılar kış hazırlıklarını tamamladı, hazırlıklarını, tamamladı

Arıcılar kış hazırlıklarını tamamladı

Soğuk havalardan en az düzeyde etkilenmesi için arı kovanlarına bakım ve muhafaza çalışması yapan arıcılar, gelecek sezon için hazırlıklara başladı.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Genel Sekreteri Cafer Kaba, arıcıların kovanlarının kışlık bakımını yaptıklarını, tüm kontrolleri titizlikle gerçekleştirildiğini belirtti.

Birliğin, arıcılarımıza bakım ve zararlı hastalıklarla mücadele konusunda destek verdiğini dile getiren Kaba Artık arıcılarımız bakımlarını yaptıktan sonra kovanlarını kapatıyor. Kış aylarının özellikle sert geçeceği bilgisini aldık. İnşallah, normal kayıp dilimi olan yüzde 10 ile kışı atlatırız. Zararımız fazla olmaz diye konuştu.

 

Meteoroloji yetkililerinden kışın sert geçeceği bilgisini aldıklarını aktaran Kaba, “Biraz fazla kayıp olacak gibi gözüküyor. Soğuklarla birlikte bazı parazitler ve nözema gibi mantar hastalığı olacak. Bununla ilgili karşı ataklarımızı yaptık. Bundan sonrası tabiata kalmış bir olay. Düzce’deki ortalama kayıp ile kışı atlatmak için tüm çalışmalarımızı yaptık, inşallah fazla zaiyat olmadan, istediğimiz gibi atlatırız ifadelerini kullandı.

Kaba, amatör arıcıların TAB’ın il sorumlularıyla irtibata geçerek, yardım alabileceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Dünya kentlerinden dizel araçları yasaklama sözü başlıklı makalemizde araçları, dizel ve Dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 05 Aralık 2016 - 12:02 - Okunma Sayısı : 1.262 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi