Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

600 gram doğan Tunahan bebek hayata tutundu

Anasayfa > haber > 600 gram doğan Tunahan bebek hayata tutundu
600, 600 gram doğan Tunahan bebek hayata tutundu, bebek, doğan, gram, hayata, Tunahan, tutundu

600 gram doğan Tunahan bebek hayata tutundu

Eskişehir’de, anne karnında henüz 6 aylık bile değilken 600 gram ağırlığında dünyaya gelen Tunahan bebek, bağırsaklarındaki sorunlar nedeniyle geçirdiği 4 ameliyatla hayata tutunarak ailesini sevindirdi.

Ameliyatları gerçekleştiren Eskişehir Devlet Hastanesi çocuk cerrahi uzmanı Mehmet Çiftçi, önceden 32 haftanın altında doğan bebeklerin bağırsaklarındaki problemler nedeniyle yaşama oranlarının çok düşük olduğunu aktardı.

Yarım kilodan biraz fazla ağırlığıyla 23 haftalıkken 7 Nisan’da dünyaya gelen Tunahan bebeğin 4. ameliyatını gerçekleştirdiklerini, bebeğin 4 kilogram ağırlığında ve sağlıklı olduğunu belirten Çiftçi, “Bir ameliyatını doğduktan sonraki ilk hafta içinde gerçekleştirdik. İnce bağırsaklarının tamamında ciddi bir dolaşım bozukluğu vardı. Biz bu hastalık süresince bağırsakları devre dışı bırakarak tedavi yöntemimizi tamamladık.” dedi.

“Bebeğimiz şu an gayet sağlıklı bir durumda”

Çiftçi, gelişen teknoloji ve imkanlar sayesinde bu tarz erken doğumlarda hastane olarak başarılı sonuçlar aldıklarını dile getirerek, “Bebeğimiz şu an yaklaşık 7 aylık ve gayet sağlıklı bir durumda. Elbette teknolojinin ve imkanların gelişmesiyle yetişen doktorların da önemi büyük.” dedi.

Tunahan bebeğin annesi Seval Uzun da “Şimdi bebeğim 6 aylık ve 4 kilogram ağırlığında. Kucağımda çok şükür. Doktorumuz Mehmet bey ne zaman arasak hep yanımızda oldu. Bütün hastane personellerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Yunus Emre Enstitüsü, Rize çayını Japonya'da tanıttı başlıklı makalemizde çayını, Emre ve Enstitüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 03 Kasım 2016 - 22:16 - Okunma Sayısı : 1.119 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


güzel sözler - islami site - islami sohbet sohbet - korsan taksi