Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Uzay

Anasayfa > Genel > Uzay

uzay

Uzay

da kesintisiz en uzun süreli kalma” rekoru, UluslararasıUzay İstasyonu’nda (UUİ) 521 gün geçiren ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) astronotu Jeff Williams’ın oldu.

NASA’dan yapılan açıklamada, UUİ komutanı astronot Williams’ın, eski komutan Scott Kelly’nin kesintisiz en uzun süreli uzayda kalma  rekorunu kırdığı bildirildi. Daha önceki rekorun sahibi 52 yaşındaki Kelly, uzayda kesintisiz 520 gün geçirmişti.

Scott Kelly’den önceki rekor ise Mir Uzay İstasyonu’nda 1994-1995 yıllarında toplam 437 gün kalan Valeri Polyakov’a aitti.

6 Eylül’de dünyaya dönmesi beklenen Williams’ın, o güne kadar uzayda toplam 534 gün kalarak rekoru daha da geliştirmiş olacak.

NASA’dan emekli olan Kelly, Houston’daki Kontrol Misyonu’ndan, Jeff Williams’ı rekorundan dolayı ilk kutlayan isimlerden olduğu bildirildi.

Bu arada, 377 gün UUİ’de bulunan astronot Peggy Whitson’un da “uzayda kesintisiz en uzun süreli kalan kadın” unvanına sahip olduğu belirtildi.

Bir önceki yazımız olan MEB , TEOG istatistiklerini açıkladı başlıklı makalemizde açıkladı, istatistiklerini ve MEB hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 25 Ağustos 2016 - 22:40 - Okunma Sayısı : 1.223 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
bulundu, buz, kütlesi, Mars'ta, Mars'ta buz kütlesi bulundu

Mars’ta buz kütlesi bulunduChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Sonbahar'da beslenmeye dikkat

Sonbahar’da beslenmeye dikkatChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet