Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Türk Kızılay

Anasayfa > Genel > Türk Kızılay
türk kızılayı

türk kızılayı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Cerablus halkı ve terör örgütü DAİŞ’in yerinden ettiği insanlar için gıda ve giysi paketleriyle Kurban Bayramına yönelik destek paketlerinin hazır olduğunu belirtti.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, DAEŞ’e yönelik Fırat Kalkanı Operasyonu’na ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı olarak önceliklerinin insani yardımlar olduğunu söyledi. Kınık, bu anlamda hazırlıklarını hummalı bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Operasyon kapsamında 20 kişilik bir ekiple çalıştıklarını ve bu sayıyı ilerleyen zamanlarda artırabileceklerini belirten Kınık, şöyle devam etti:

“Bizim buradaki önceliğimiz ve üstünde çalıştığımız alan, bu bölgedeki insani yardım ve ihtiyaçların bu dönemlerde karşılanmasıydı ve bölgeye bir Kızılay ekibi kurduk. Mobil mutfaklarımız faaliyete geçti, günlük 5 bin kişilik sıcak yemek kapasitesiyle çalışıyoruz. Burada AFAD ve Sağlık Bakanlığımızın ekibi var, onların koordinasyonuyla bölgeye destek vermeye gayret ediyoruz. İçerideki Cerablus halkına ve DAEŞ nedeniyle evlerini terk eden ve oraya tekrar dönecek olan civardaki insanlara yönelik de şu an gıda paketlerimiz, giysi paketlerimiz ve Kurban Bayramına yönelik destek paketlerimiz hazır. Şu an Karkamış Sınır Kapısının Cerablus’a doğru giden yolundaki mayınların ve EYP’lerin temizlenmesini bekliyoruz, daha sonra araçlarımızla bu yardımlarımızı Cerablus’a ulaştıracağız.”

Kınık, Suriye’deki savaşın her döneminde olduğu gibi mağdur Suriyelilerin yaralarını sarmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Muhabir: Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Cerablus halkı ve terör örgütü DAEŞ’in yerinden ettiği insanlar için gıda ve giysi paketleriyle Kurban Bayramına yönelik destek paketlerinin hazır olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep başlıklı makalemizde aracı, düştü ve gaziantep hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 26 Ağustos 2016 - 23:20 - Okunma Sayısı : 1.156 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet