Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Munch’un “Köprüdeki kızlar”ı New York’ta müzayedeye çıkıyor

Anasayfa > haber > Munch’un “Köprüdeki kızlar”ı New York’ta müzayedeye çıkıyor
"Köprüdeki, çıkıyor, kızlar"ı, Munch'unX Munch'un "Köprüdeki kızlar"ı New York'ta müzayedeye çıkıyor, müzayedeye, New, York'ta

Munch’un “Köprüdeki kızlar”ı New York’ta müzayedeye çıkıyor

Sotheby’s Müzayede Evi, New York’ta sonbahar açık artırmaları öncesinde, Norveçli ressam Edvard Munch’un “Köprüdeki Kızlar” tablosunun da dahil olduğu eserleri basına tanıttı.

Tanıtımda bir konuşma yapan Sotheby’s’in İzlenimci ve Modern Sanat bölümü yöneticilerindenn Simon Shaw, bu lirik eserin Munch’un kariyerindeki en güçlü eserlerden biri olduğunu ve iki defa sanatçıya Sotheby’s’deki kendi dünya rekorunu kırdırdığını söyledi.

Müzayede evi, Munch’un 1902 tarihli “Köprüdeki Kızlar” tablosuyla ilgili daha önceki açıklamasında, tablonun 50 milyon dolardan satılmasını beklediklerini bildirirken, eser 2008’de 30 milyon 800 bin dolara alıcı bulmuştu.

Sotheby’s tarafından 2012 yılında satılan sanat tarihinin en bilinen tabloları arasında olan Munch’un “Çığlık” tablosu ise en son 119.9 milyon dolara satılmıştı.

Ekspresyonizm (Dışavurumculuk) akımının önemli temsilcilerinden kabul edilen Munch’un yanında, Empresyonizmin (İzlenimcilik) öncülerinden Vincent van Gogh’un bir “natürmort” eseri de müzayede haftasında satışa sunulacaklar arasında.

Bir önceki yazımız olan "Devrek bastonu"nun kadın ustası yeni zanaatçiler yetiştiyor başlıklı makalemizde "Devrek, "Devrek bastonu"nun kadın ustası yeni zanaatçiler yetiştiyor ve bastonu"nun hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 06 Kasım 2016 - 01:53 - Okunma Sayısı : 1.023 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
sohbet web sohbet

sohbet web sohbetChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet