Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 5 bine yaklaştı

Anasayfa > haber > Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 5 bine yaklaştı
5, aile, bine, çocuk, Koruyucu, Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 5 bine yaklaştı, sayısı, yaklaştı, yanındaki

Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 5 bine yaklaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gönüllülük kavramı ve farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının artırılması amacıyla gerçekleştirilen “Gönül Elçileri Projesi”nin alt projesi olan koruyucu aile hizmeti, ilk olarak Ankara’da başlatılmıştı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen tanıtım ve yaygınlaştırma amaçlı toplantılar sonucunda, koruyucu aile hizmeti kapsamındaki aile ve çocuk sayısında artış sağlandı. Buna göre, bu hizmetten yararlanan aile sayısı 3 bin 992’e, çocuk sayısı ise 4 bin 855’e yükseldi. Geçen yıl bu rakam, 3 bin 720 aile yanında 4 bin 506 çocuk olarak kayıtlara geçmişti.

Masrafları devlet karşılıyor

Koruyucu aile sayısında ilk sırada yer alan İstanbul’da 378 koruyucu aile bulunuyor. İstanbul’u 291 koruyucu aile ile İzmir, 223 koruyucu aile ile de Ankara takip ediyor.

Hizmet kapsamında koruyucu ailelere birçok imkan sağlanıyor. Koruyucu aile yanına yerleştirilen çocukların bakım, eğitim ve yetiştirilmelerine ilişkin harcamalarına karşılık talepte bulunan ailelere, çocuk başına net ödeme yapılıyor. Engelli çocuklar için ise aylık bakım ödemesi yüzde 50 oranında artırılarak uygulanıyor.

Yıl sonu itibarıyla 5 bin çocuğun koruyucu aile hizmetinden yararlandırılması hedefleniyor.

Koruyucu aile hizmeti kapsamında aile sayısını artırmak için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine, afiş, broşür ve kitapçık hazırlanarak dağıtılıyor.

Bir önceki yazımız olan "Kum mucit"in hayali Guinness'e girmek başlıklı makalemizde "Kum, "Kum mucit"in hayali Guinness'e girmek ve girmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 21 Ekim 2016 - 16:01 - Okunma Sayısı : 1.229 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

OHAL İLAN EDİLDİChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Ayasofya’da Saray Aşuresi dağıtıldı

Ayasofya’da Saray Aşuresi dağıtıldıChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

 rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar