Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Karın ağrısı şikayetiyle gitti karaciğer nakli oldu

Anasayfa > sağlık > Karın ağrısı şikayetiyle gitti karaciğer nakli oldu
ağrısı, gitti, karaciğer, karın, Karın ağrısı şikayetiyle gitti karaciğer nakli oldu, nakli, şikayetiyle

Karın ağrısı şikayetiyle gitti karaciğer nakli oldu

Adana’da ihtiyaç fazlası bakırın vücuttan atılamaması nedeniyle görülen Wilson hastalığına bağlı karaciğer yetmezliği yaşayan hastaya, kadavradan karaciğer nakledildi.

Karında şiddetli ağrı ve şişkinlik nedeniyle bir süre önce Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne başvuran 33 yaşındaki Leyla Tören’e, Wilson hastalığına bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu.

Tedaviye alınan hastaya karaciğer nakli için hazırlıklara başlandı. Uşak’ta hayatını kaybeden bir bağışçının karaciğeri, hastanenin Organ Nakli Merkezi ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle Adana’ya getirilerek başarılı bir operasyonla Leyla Tören’e nakledildi.

Organ Nakli Merkezinde görevli Yrd. Doç. Hakan Yabanoğlu, yaptığı açıklamada, kendilerine karın ağrısı şikayeti ile gelen Tören’e, Wilson hastalığına bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu belirtti.

Teşhisin ardından Sağlık Bakanlığına acil organ çağrısında bulunduklarını aktaran Yabanoğlu, Bu çağrı sonucunda 48 saat gibi kısa bir sürede Uşak’ta organ bağışında bulunan bir kişinin karaciğeri, Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın koordinatörlüğünde Prof. Dr. Sedat Yıldırım, Prof. Dr. Kenan Çalışkan, Yrd. Doç. İlker Arel ve Uzman doktor Murat Kuş’un katılımıyla hastamıza nakledildi.” ifadesini kullandı.

Yabanoğlu, hastanın ameliyat sonrası genel durumunun iyi olduğunu ve tedbir amaçlı yoğun bakımda tutulduğunu aktardı.

Leyla Tören de kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini, organ bağışının önemini bir kez daha anladığını belirterek, doktorlara teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Makyaj yaparken göz sağlığınıza dikkat edilmesi gerekenler başlıklı makalemizde dikkat!, edilmesi ve gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 24 Aralık 2016 - 20:58 - Okunma Sayısı : 1.229 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
DGS tercih işlemleri bugün sona eriyor

DGS tercih işlemleri bugün sona eriyorChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

mühürlerinde işaret dili izleri

mühürlerinde işaret dili izleriChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

 rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar