Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ filminin galası yapıldı

Anasayfa > film dizi haberi > ‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ filminin galası yapıldı
'Hz., 'Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi' filminin galası yapıldı, Allah'ın, Elçisi', filminin, galası, Muhammed:, yapıldı

‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ filminin galası yapıldı

Yönetmenliğini Mecid Mecidi’nin üstlendiği ve İslamiyet ile ilgili en iddialı yapım olmayı hedefleyen filmin galası, geniş katılımla Kanyon AVM’de yapıldı.
Yönetmenliğini Mecid Mecidi’nin üstlendiği ve Hz. Muhammed’in doğumundan 13 yaşına kadar geçen süredeki yaşamını konu edinen film, cuma günü vizyona girecek. İslamiyet ile ilgili en iddialı yapım olmayı hedefleyen filmin galası, geniş katılımla yapıldı.
İki yıl önce İslam’ı seçen Alman oyuncu Wilma Elles, Almanya’da “İslam Bilimleri” okuduğunu belirterek, İslam hakkında çok önceleri araştırma yapmaya başladığını söyledi.
Hz. Muhammed’in hayatının anlatılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Elles, “Evrensel bir film. Çok iyi araştırılması gereken, çok zor bir görev. Çünkü izleyenler bütün detaylara çok dikkat edecektir. Filmden çok şey öğreneceğiz İslam hakkında. Sadece şimdi değil, bundan 50-60 yıl sonra da değerli bir film olacaktır.” diye konuştu.
“Pürüzsüz bir film”
İlahiyatçı, yazar ve akademisyen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da daha önce filmi izlediğini aktararak, iletişim çağında dünya şartlarına uygun hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.
İslamofobinin çok yaygın olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, “Bizim Hz. Muhammed’i çok iyi takdim etmemiz gerekir. İnsanlığın kurtarıcısı olan Hz. Peygamber, bu filmde çocukluğu anlatılmış. İslami hassasiyetlere dikkat edilmiş. Bazı konularda hassas davrananlar olabilir ama ben konuya bütüncül olarak bakıyorum. Filmi beğendim.” ifadelerini kullandı.
Yapımcı ve yönetmen Osman Sınav ise İranlı yönetmen Mecid Mecidi’yle dost olduklarını ve filmin setini çekimlerden önce ziyaret ettiğini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan 'Hindistan'da bir yılda 56 milyon kişi Türk dizisi izliyor' başlıklı makalemizde 'Hindistan'da, 'Hindistan'da bir yılda 56 milyon kişi Türk dizisi izliyor' ve 56 hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 27 Ekim 2016 - 21:58 - Okunma Sayısı : 1.037 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
okullar ne zaman açılacak

okullar ne zaman açılacakChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

sohbet siteleri, chat siteleri, yetişkin sohbet sitesi, mobil sohbet odaları, erkek sohbet, kadın sohbet

şiir aşk sözleriChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

GURBETÇİ VATANDAŞLAR

GURBETÇİ VATANDAŞLARChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet