Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

GURBETÇİ VATANDAŞLAR

Anasayfa > haber > GURBETÇİ VATANDAŞLAR

GURBETÇİ VATANDAŞLAR ÇARŞI ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

GURBETÇİ VATANDAŞLAR

GURBETÇİ VATANDAŞLAR

GaziAntep’te her yıl olduğu gibi bu sene de çarşı esnafının yüzünü gurbetçi vatandaşlar güldürdü.
Gaziantep merkezinde bulunan Almacı Pazarında satılan yöresel ürünler bu sene de gurbetçi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Gaziantep halkına hizmet veren Almacı Pazarı şu günlerde gurbetçi vatandaşların gelmesiyle alışveriş hareketliliği yaşıyor. Yaz aylarından birçok ülkeden Türkiye’ye akın eden gurbetçi vatandaşlar yöresel ürünleriyle ile meşhur olan Gaziantep’e gelerek mevsimlik ürünler, ev salçaları, ev yapımı kırmızıbiber, biber, patlıcan kuruluklarına büyük ilgi gösterdiler. Gurbetçi vatandaşların gösterdikleri bu ilgi Gaziantep esnafının yüzünü Kurban Bayramı haftası itibariyle güldürdü.
Bayram sonrası gurbetçi yoğunluk var
Bayram sonu işlerinde bir hayli artış yaşandığını ve ürünlerimizde de yoğun bir talep olduğunu belirten esnaf Zeki Çopur, ”Artık herkes evinde yemek yapmaktan çok hazır ürünler almayı tercih ediyor. Hazır aldıklarından da memnun kalınca bir daha talep oluyor. Bayram biraz daha sakin geçti. Ama bayram sonrası baya bir yoğunluk var. Bayramın ve ardından okulların açılması ile birlikte çarşımızda tekrar hareketlilik yaşanmasını temenni ediyoruz dedi.

Yöresel ürünlerimize yoğun bir talep var

Kurban Bayramı dolaysıyla satışlardan memnun olduğunu dile getiren esnaf Melih Yıldırım, “Bu yoğunluk cumartesi gününden sonra yerini sakin bir güne bırakacak. Çünkü hafta sonu haliyle dışarıdan gelen gurbetteki arkadaşlarımız memleketlerine gitmek zorunda. Cumartesi gününden sonra muhtemelen baya bir sakinlik olacak gibi duruyor. En çok ev salçalarına talep var. Doğal şartlar da güneş de kurutuyoruz. Onun yanı sıra Antep fıstığına, şile çeşitleri ve bunlar en çok talep gören ürünlerimiz oldu. Kurulukların yeni sezonu olduğu için haliyle insanlar artık evde kurutma biraz zor oluyor. Bina şartlarında oturanlar özellikle zorluk çekiyor. Şuan zaten kurutmalık zamanı olunca haliyle dışarıdan gelen gurbetçi arkadaşlarımız olsun burada ki insanlarımız olsun yoğun bir talep gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Bütün yöresel ürünlere göz gezdiriyoruz

Almanya’dan Türkiye’ye gelen gurbetçi vatandaş ise Gaziantep’e gezmeye geldik. Antep’in meşhur olan bütün yöresel ürünlerine göz gezdiriyoruz. Fıstık, baklava, salça, biber ve kuruluklar olsun. Bütün ürünlerle ilgileniyoruz. Bayramdan sonra çıkalım dedik. Hem çocukların okul alışverişi hem kendi alışverişimizin ikisini bir arada yapım inşallah gideceğiz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan elektrikli otomobil başlıklı makalemizde ayda, bir ve Bir ayda elektrikli otomobil ürettiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 17 Eylül 2016 - 21:56 - Okunma Sayısı : 1.048 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet