Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Film festivali

Anasayfa > Genel > Film festivali
film festivali

film festivali

film festivali

TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile Festival Direktörü Mirsad Purivatra’nın imzaladığı anlaşma için düzenlenen tören, festivalin CineLink etkinliği kapsamındaki “TRT Endüstri Terası”nda gerçekleştirildi.

Törene katılan Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, sinema festivallerinin kültür tanıtımı bağlamında çok önemli olduğunu belirterek, “Çünkü (sinema), belgeseli, konulu filmi, kısa ve uzun filmiyle, sizin iç yüzünüzü açığa vuran bir sanat dalı. Kültürünüzü en iyi biçimde aktarabileceğiniz, güncel gelişmeler hakkında yorumda bulunabileceğiniz bir sanat dalıdır. İzleyicisi çok, ulaşabileceğiniz kitlesi çok geniştir.” dedi.

Türkiye’de sinema festivallerinin son dönemde büyük bir artış gösterdiğine dikkati çeken Erginay, İstanbul ve Antalya film festivallerinin, sinema dünyasında çok önemli yer edindiklerini dile getirdi.

Erginay, Türkiye’nin festivaldeki katkısına işaret ederek, şunları söyledi:

“Bu sene 10 filmimizle iştirak ettik buraya. Son iki yıldır da En İyi Film ve En İyi Oyuncu ödülünü kazandığımız bir festival. Bugün de TRT ile SFF arasında imzalanan bir protokol ve anlaşmayla festivale olan ilgimiz ve iş birliğimiz yeni bir aşamaya ulaştı. Biz bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. TRT Genel Müdürü Sayın Şenol Göka’ya teşekkür ediyoruz. İlerideki yıllarda, TRT yapımı filmlerin bu festivallerde daha fazla sayıda yer almasını dört gözle bekliyor olacağız.”

 

Bir önceki yazımız olan Masa başı çalışanlar için zayıflama ipuçları başlıklı makalemizde başı, çalışanlar ve için hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 22 Ağustos 2016 - 21:01 - Okunma Sayısı : 1.066 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
okullar ne zaman açılacak

okullar ne zaman açılacakChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Oscarlı yönetmen Hanson hayatını kaybetti

Oscarlı yönetmen Hanson hayatını kaybettiChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet