Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Duvar ustası, 6 kişisel resim sergisi açtı

Anasayfa > haber > Duvar ustası, 6 kişisel resim sergisi açtı
6, 6 kişisel resim sergisi açtı, açtı, Duvar, Duvar ustası, kişisel, resim, sergisi, ustası

Duvar ustası, 6 kişisel resim sergisi açtı

Kütahya’da, 14 yıl önce resim yapmaya başlayan 57 yaşındaki duvar ustası Muharrem Akyol, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çocukken teneke sobalar üzerine tebeşirle resim çizdiğini, ilkokuldan mezun olduktan sonra inşaatlarda çalışmaya başladığını belirten Akyol, “Resim merakım çalışırken de devam etti. İnşaatlarda çalışırken kiremit tozuyla, badana fırçaları ile duvarlara resim yapıyordum.” dedi.

İnşaatlarda uzun yıllar duvar ustası olarak çalıştığını ve 2002’de emekliye ayrıldıktan sonra resim çalışmalarına daha rahat zaman ayırdığını ifade eden Akyol, şöyle konuştu:

“Resim çalışmalarımı sürdürdüğüm esnada Kütahyalı dünyaca ünlü naif ressamlardan Hüseyin Yüce ile tanıştım. Yüce ile tanışmamız çalışmalarıma hız kazandırdı. Rahmetlinin bana maddi manevi çok desteği oldu. Yüce’nin çalışmalarını da inceleme ve izleme fırsatım oluyordu. Daha önceleri farklı yaptığım resim çalışmalarım için kendime özgü bir tarz oluşturdum. Zamanla resimde adım duyulmaya başlandı. Kütahya ve civar illerde halen inşaatlarda duvar ustalığına devam ediyorum. Bir yandan da resim yapıyorum. Ne resimden ne de işimden vazgeçebildim.

Bir önceki yazımız olan En yaşlı kadın astronot uzayda başlıklı makalemizde 'Uzayda, astronot ve en hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 18 Kasım 2016 - 20:35 - Okunma Sayısı : 1.019 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Yetişkin Sohbet Canlı Sohbet

Yetişkin Sohbet Canlı SohbetChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

Türk Kızılay

Türk KızılayChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet