Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Diyanet Vakfı nın öğrenci evi hizmetleri

Anasayfa > haber > Diyanet Vakfı nın öğrenci evi hizmetleri
Diyanet VakfıDiyanet Vakfı

Türkiye Diyanet Vakfı nın (TDV) Ordu’daki öğrenci evlerinin kapasitesinin geçen yıla göre yüzde 300 artırıldığı bildirildi.

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) Ordu’daki öğrenci evlerinin kapasitesinin geçen yıla göre yüzde 300 artırıldığı bildirildi.

İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğünün ülke genelinde öğrenci yurdu, pansiyon ve öğrenci evleriyle üniversite öğrencilerine hizmet verdiğini belirtti.

Ordu’da geçen yıl üç öğrenci evi açarak Ordu Üniversitesi öğrencilerine hizmet verdiklerini kaydeden Kolukısaoğlu, “Bu öğrenci evlerinin her birine görevlilerimiz içerisinden uzman olan birer yönetici tayin ettik. Bu yöneticilerimiz aynı zamanda öğrencilerimize rehberlik hizmeti de verdi. Bu sene öğrenci evi kapasitemizi yüzde 300 artırdık.” ifadesini kullandı.

Kolukısaoğlu, milletin,15 Temmuz gecesi haince bir girişim ile karşı karşıya kaldığına işaret ederek, şöyle devam etti:

“Bu hadiseden sonra gençliğe yönelik yapılması gereken hizmetler bir kat daha arttı. Biz de bu sene Ordu İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak ülkemizin dört bir köşesinden ilimize üniversite okumak için gelen öğrencilerimize hizmet vermek üzere öğrenci evleri kiraladık. Kapasitemizi elimizden geldiği kadar çoğalttık. İhtiyaç durumuna göre yeni öğrenci evleri açmaya devam edeceğiz.

Kent merkezinde açılan öğrenci evlerinde kalacak öğrencilerden kira talep edilmediğine dikkati çeken Kolukısaoğlu, evler için bazı işlemler yapılması gerektiğini belirtti.

Kolukısaoğlu, şunları kaydetti

Açtığımız öğrenci evlerinde kalmak isteyen öğrenciler bize müracaat edecek. Vakıf yönetim kurulumuzca gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, bugünlerde bu inceleme zaten çok önemli, burada kalmaları uygun görülen üniversite öğrencileri evlere kabul edilecek. Orada kalan öğrenciler sadece su ve elektrik giderlerini kendileri karşılayacak, başka da hiçbir ücret talep edilmeyecek. Ayrıca bu evlerde kalan öğrencilerimize vakfımız tarafından gıda yardımı yapılmaktadır. Bu hizmetlerimize destek veren vakıf yönetim kurulu üyelerimize, bağışlarıyla bu hizmetleri ayakta tutan bağışçı kardeşlerimize ve bu hizmetlerde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi Allah’ın izniyle hamiyetperver, yardımsever kardeşlerimizin sayesinde hiçbir kimseye özellikle de hainlere muhtaç etmeyeceğiz.

Bir önceki yazımız olan onnumaraçekiliş sonuçları başlıklı makalemizde 2016), 5 ve 5 Eylül 2016 On Numara çekiliş sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 05 Eylül 2016 - 23:59 - Okunma Sayısı : 1.088 Kez Görüntülendi.
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Sağlık

SağlıkChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

elektrikli otomobil

elektrikli otomobilChatSohbetCim.Com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Sohbet sohbet sohbet sohbet Ask Sohbet Dini Sohbet